Ambulanciavezető főorvos: Dr. Petke Zsolt MD, Ph.D.
Ambulanciánkon felnőtt figyelemhiányos/hiperaktivitás zavarral élő kliensek számára nyújtunk közfinanszírozott ellátást, elsősorban azon jelentkezők számára, akik szerhasználati zavarral – függőséggel – egyidejűleg küzdenek.
A figyelemhiányos/hiperaktivitás zavar (attention-deficit/hyperactivity disorder, ADHD) a figyelem és/vagy az önszabályozás gyermekkor óta tartósan fennálló, más pszichiátriai vagy testi betegséggel nem magyarázható zavarát jelenti, amely az élet több területén is nehézségeket okoz. A szerhasználat/függőség az ADHD-val küzdő kliensek esetén gyakran előforduló összetett probléma. A függőségből való felépüléshez és az ADHD kezeléséhez nyújtunk segítséget, egyénre szabottan gyógyszeres, csoportos és egyéni terápiás formában.
Ambulanciánkon várjuk, azon 18. évüket betöltött személyek jelentkezését, akik jellemzően krónikus szétszórtsággal, feledékenységgel, tervezési, időbeosztási és indulatkezelési problémákkal küzdenek és felmerül esetükben a felnőttkori ADHD gyanúja, vagy már gyermekkorban diagnosztizált és kezelt ADHD terápiájuk folytatása céljából kérnek segítséget.
|
Ellátásba vétel menete:
1. Bejelentkezés:
Első vizsgálatra az alábbi email címen lehet jelentkezni:
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Kérjük, a bejelentkező emailben írja le
- röviden problémáját,
- hogy jelenleg részesül-e valahol ellátásban,
- hogy korábban diagnosztizálták-e ADHD-val?
Amennyiben jelenleg pszichiátriai gyógyszeres kezelés alatt áll, gondozóorvosa által írt rövid összefoglalót szükséges mellékelni, egyéb esetben szakorvosi beutaló elegendő. Bejelentkezéskor megadott elérhetőségén felvesszük Önnel a kapcsolatot és értesítjük az első vizsgálat időpontjáról.
2. Első vizsgálat:
Célja az ADHD diagnózist megerősítő tünetek feltérképezése és az azt kizáró állapotok szűrése, a fennálló függőségből való felépülés tervezése, illetve a gyermekkorban indított kezelés folytatásának megbeszélése. Egyéntől függően 1-3 alkalom.
Vizsgálatra kérjük, hozza magával:
- személyi azonosító iratait, TAJ kártyáját
- háziorvosi beutalót, vagy ha pszichiátriai gondozás alatt áll, a pszichiáterétől kapott beutalót
- korábbi orvosi vagy pszichológiai vizsgálati leleteit, zárójelentéseit
- az ADHD gyógyszeres terápiájának folytatása esetében a gyermekkori ADHD kivizsgálását és a gyógyszeres terápia dózisát és hatékonyságát igazoló orvosi dokumentációt!
3. Terápia
A terápiás terv egyénre szabottan, team munkában kerül összeállításra. A lehetőségek között gyógyszeres terápia, készségfejlesztő csoport és indokolt esetben egyéni pszichoterápia, rehabilitációs program kap helyet.
Dr. Petke Zsolt MD, Ph.D. | ambulanciavezető főorvos |
Dr. Olasz Anna | főorvos |
Dr. Vályi-Nagy István | szakorvos |
Fodor Kinga Ph.D. | klinikai szakpszichológus jelölt |
Nyírő-OPAI
publikációs lista A Nyírő-OPAI publikációs dokumentum letöltéséhez kattintson IDE, vagy a képre!
|
Pszichiátriai gondozói és osztályos
jelentések – 2020 Gyermek gondozói jelentés A 2020. évi jelentések XLS formában tölthetőek le a kiválasztott jelentés szövegére kattintva.
|